09136971396

مشخصات سازه نگهدارنده پنل خورشیدی از نظر ساتبا به شرح زیر می باشد:

۱- توانایی مقاومت در برابر سرعت باد: سازه خورشیدی می بایست متناسب و مقام در برابر سرعت باد محل نصب باشند.

۲- مواد استراکچر یا سازه: فولاد گالوانیزه گرم با حداقل ضخامت گالوانیزه شده مطابق با استاندارد و یا آلیاژ آلومینیوم

۳- پیچ و مهره ها، واشرها، بست ها، کلمپ ها یا گیره های نصب پنل: از جنس استیل ضد زنگ ۳۰۴SS

۴-  نصب و چیدمان برای پشت بام های سطح صاف با ساختار بتن مسلح RCC- flat Reinforced Cement

۵- نصب و چیدمان برای پشت بام های پوشیده شده یا ورق فلزی: نصب مستقیم بر روی ورق فلزی با اطمینان از پایداری و مقاومت در برابر وزش باد یا با نفوذ در ورقه فلزی پشت  بام. البته با اطمینان از ضد آب باقی ماندن ورق های فلزی پشت بام و استراکچر و پایداری و مقاومت در برابر وزش باد

۶- نصب و چیدمان برای سازه های بلند: سازه های بلند می بایست توسط لنگرهایی به سطح مناسب متصل و محکم گردند. پایه های بتنی با وزن و عمق مناسب برای سازه های بلند می بایست به طور مستقیم در زمین کار گذاشته شوند. این سازه ها می بایست توسط بولت لنگری شکل (anchor bolts) به سطح پشت بام از نوع RCC ساختمان متصل گردند.

۷- نصب و چیدمان بر روی سطح زمین: با استفاده از بلوک های بتنی آماده و پیش ساخته، و در زمین مناسب به طوری که سیستم نصب شده از آسیب های ناشی از آب، حیوانات و سایر فاکتورهای محیطی در امان باشد.

۸- نصب: استراکچر باید به گونه ای طراحی شود تا امکان نصب ساده و آسان آن در سایت فراهم گردد و نیازی به جوشکاری و یا یک ماشین پیچیده برای نصب در سایت نداشته باشد.

۹- حداقل فاصله بین لبه پرتگاه پشت بام و استراکچر نصب: ۶۰ سانتی متر

۱۰-  دسترسی برای تمیز کردن پنل و تعمیر و نگهداری: تمامی پنل های فتوولتائیک می بایست به گونه ای نصب گردند که تمیز نمودن قسمت های بالا و پایین پنل و همچنین جعبه اتصالات پنل ها امکان پذیر باشد.

۱۱- زاویه شیب پنل: پنل ها در کشور ایران در جهت شمالی جنوبی نصب می گردند به طوری که صفحه رو به روی پنل می بایست به سمت جنوب و رو به خورشید باشد. زاویه نصب پنل نیز تابعی از عرض جغرافیایی منطقه و قابل محاسبه می باشد. پنل های خورشیدی می بایست به گونه ای نصب گردند که امکان تمیز نمودن آنها با کمترین خطر و هزینه امکان پذیر باشد.

 

شرکت مهندسی تکسا، طراح و تولید کننده انواع استراکچر خورشیدی و سازه های فلزی

برای مشاهده قیمت و نحوه ی فروش انواع استراکچر خورشیدی تکسا با ما تماس بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *