۱۶۰۰ ۱۳۴ ۰۹۱۳

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

ارتباط با شرکت فنی و مهندسی تکسا رسام کاسپین

انرژی خورشیدی یکی از پاک ترین و پایان ناپذیرترین انواع انرژی موجود در سیاره زمین میباشد. نیاز روز افزون بشر امروز به انرژی، و همچنین کمبود و پایان پذیری انرژی های مصرفی فعلی، لزوم استفاده از انرژی خورشیدی را در عصر حاضر بشدت حائز اهمیت کرده است.

طبق مصوبه جدید وزارت محترم نیرو، افزایش نرخ خرید تضمینی برق تجدیدپذیر تایید گردید.

موضوع مصوبه: تعیین ضوابط تضمین خرید انرژی برق تولیدی نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک
مستندات قانونی: ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و تصویب¬نامه شماره ۱۵۳۴۴۰ ت۵۲۳۷۵ مورخ ۲۱/۱۱/۹۴

در اجرای وظایف قانونی وزارت نیرو در رابطه با تعیین ضوابط خرید تضمینی برق از انواع نیروگاههای غیردولتی، تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک و با هدفحداکثرسازی ضریب تحقق مزایای تولید برق از این منابع (تحقق عملی صرفه جویی مصرف سوخت های فسیلی، اجتناب از انتشار آلاینده های زیست محیطی و همچنین گازهای گلخانه ای)، بهره برداری بهینه از منابع محدود قابل تخصیص برای حمایت از تولید برق متکی به منابع تجدیدپذیر، افزایش درجه رقابت پذیری اشخاص حقوقی فعال در زنجیره صنعت برق تجدیدپذیر و به ویژه حمایت موثر از تحقیق و توسعه با هدف تسهیل شکل دهی زنجیره عرضه این صنعت در داخل کشور (متناسب با توانمندیها وظرفیت های داخلی)، ضوابط حمایت از توسعه زنجیره عرضه انرژی تجدیدپذیر و خرید تضمینی برق از نیروگاه های مزبور به شرح ذیل تعیین می گردد:

۱- با تاکید بر اهمیت تحقق اهداف مندرج در صدر این مصوبه، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق موظف است برنامه پنج ساله خود (شامل اهداف کمی تولید برق متکی به منابع تجدید پذیر، پوشش ریسک فعالیت های مختلف از جمله فعالیتهای تحقیق و توسعه در زمینه منابع تجدیدپذیر و بهره برداری بهینه از توانمندی های داخلی) برای حمایت از توسعه بهره برداری از منابع انرژی تجدیدپذیر را، پس از تأیید وزیر نیرو، اعلان عمومی نماید.

۲- تضمین خرید انرژی تولیدی توسط بخش خصوصی با اولویت برگزاری مناقصه خرید مستقیم انرژی برق توسط سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی (ساتبا) و یا مابه التفاوت نسبت به قیمت بازار برق صورت خواهد گرفت. برنده مناقصه بر اساس کمترین قیمت پیشنهادی برای فروش برق یا مابه التفاوت برای هر کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تحویلی به شبکه فارغ از فناوری مورد استفاده برای تولید برق) معین خواهد شد.

تبصره ۱: سقف نرخ مناقصه برای خرید برق از نیروگاه های موضوع این مصوبه معادل متوسط نرخ وزنی نرخهای مندرج در جداول موضوع بند ۳ این مصوبه بعلاوه ده درصد می باشد.

تبصره ۲: در مواردی که سرمایه گذار با اخذ مجوز از ساتبا، قبل از ابلاغ این مصوبه، نسبت به سرمایه گذاری اقدام نموده است، انعقاد قرارداد خرید برق تجدیدپذیر مشمول برگزاری مناقصه خرید برق نبوده و بر اساس نرخهای بند۳ بلامانع است.

۳- در صورتی که ظرفیت نیروگاه کمتر از ده مگاوات باشد، ساتبا مجاز به انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق بر اساس ارقام جداول زیر می باشد.

جدول نرخ پایه خرید تضمینی برق خورشیدی

تیم مهندسی تکسا بر مبنای نیازسنجی تیم تحقیقاتی خود، با طراحی و ساخت مجموعه کاملی از انواع استراکچر خورشیدی، تمامی نیازهای کاربران خانگی و صنعتی را در این زمینه پوشش می‌دهد.

متخصصان توانمند تکسا، در زمینه های طراحی، ساخت و تولید، و با استفاده از پذیرفته ترین ابزارهای طراحی در سطح جهانی نظیر SOLIDWORKS و ABAQUS ، تضمین کارایی تمامی پروژه ها را در طی فرآیند، بررسی و رصد می کنند.

استراکچر خورشیدی بازودار تکسا

طراحی شده برای فضاهای نامحدود و نیروگاه های صنعتی،دارای مکانیزم تغییر زاویه از نوع دورانی و قابل تنظیم نسبت به راستای تابش خورشید،دارای ساختار ترکیبی از پروفیل های آلومینیوم اختصاصی تکسا و سازه های فولادی HDG

استراکچر خورشیدی دو ردیفه عمودی تکسا

استراکچر خورشیدی دو ردیفه عمودی تکسا طراحی شده برای مصارف خانگی و صنعتی، بدون محدودیت در نوع نصب سازه(نصب به صورت کوبشی، جداول بتنی، بتن ریزی در محل و صفحه ستون)، امکان ارائه استراکچر در دو نوع پیش مونتاژ شده و مونتاژ نشده

استراکچر خورشیدی تک ردیفه عمودی

طراحی شده برای مصارف خانگی و نصب روی پشت بام منازل،دارای ساختار فولاد با پوشش گالوانیزه،مجهز به مکانیزم تغییر زاویه از طریق تغییر لینک های مربوطه نسبت به راستای تابش خورشید،دارای قابلیت کوپلاژ و مشترک سازی

استراکچر خورشیدی تک ردیفه افقی

طراحی شده برای مصارف خانگی، دارای مزیت ارتفاع کمتر و در نتیجه راستای سایه کوتاهتر نسبت به نوع عمودی، امکان اتصال روی بلوک های بتونی رایج در بازار و یا اتصال پیچی روی سطوح امن

استراکچر خورشیدی سقف سوله

طراحی شده برای مصارف خانگی، دارای مزیت ارتفاع کمتر و در نتیجه راستای سایه کوتاهتر نسبت به نوع عمودی، امکان اتصال روی بلوک های بتونی رایج در بازار و یا اتصال پیچی روی سطوح امن